Συντριπτική νίκη της ΑΕ ΔΗΛΕΣΙΟΥ με 6-1 – Στατιστικά σεζόν

Πολύ μεγάλη νίκη πετυχε η ομάδα του Δηλεσίου με 6-1 στον τελευταίο αγώνα του πρωταθλήματος.

Το Σάββατο 18 Απριλίου στο γήπεδο Οινοφύτων η ΑΕ ΔΗΛΕΣΙΟΥ υποδέχτηκε την ομάδα της Δάφνης Ερυθρών και μοίρασε θέαμα και γκολ.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5’ λεπτό ο Παναγιώτης Ζαφειρόπουλος και με το 1-0 έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο 45λεπτο το Δήλεσι μπήκε με κέφι στον αγώνα και ο Κωνσταντίνος Κώνστας πετυχε 2 γκολ στο 48΄και στο 73’ , ο Σταμάτης Πατούχος στο 57’ και ο Δημήτρης Αλεξανδρής στο 63’ .

Η Δάφνη μείωσε στο 85’ αλλά την τελευταία λέξη και το γκολ την είπε ο Ζαφειρόπουλος στο 90’ κάνοντας το τελικό 6-1 .

οι σκόρερ του άγωνα

Π.ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ
Κ.ΚΩΝΣΤΑΣ

Σ.ΠΑΤΟΥΧΟΣ
Δ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ

Για το Δήλεσι έπαιξαν :

Φραντζεσκάκης, Νταής, Μπούτουζα,  Κωφός (52’  Πατούχος), Λάττας, Ρεσβάνης ,Χρήστου, Γιώτης, , Κώνστας, Αλεξανδρής, Ζαφειρόπουλος.

---

Η ΑΕ ΔΗΛΕΣΙΟΥ  τερμάτισε  στο πρωτάθλημα στην 10η θέση της βαθμολογίας και την περιόρισαν εκεί τα πολλά  προπονητικά  προβλήματα που είχε κατά τη διάρκεια του πρωταθλήματος και σε αρκετές περιπτώσεις η αισχρή διαιτησία που ευνοούσε συγκεκριμένες ομάδες.

Απέδειξε ότι έχει παρά πολύ κάλους παίχτες που μπορούν να κάνουν τη ζημία απέναντι σε οποιοδήποτε αντίπαλο.

Συγκέντρωσε 38 βαθμούς με 11 νίκες , 5 ισοπαλίες και 14 ήττες.

Είχε την 7η καλύτερη άμυνα και την 9η καλύτερη επίθεση

Πρώτος σκόρερ της ομάδας και 4ος του πρωταθλήματος με 19 γκολ ήταν ο Παναγιώτης Ζαφειρόπουλος .

Με 7 γκολ ο Σταμάτης Πατούχος .

6 γκολ ο Κωνσταντίνος Κώνστας και ο Γιάννης Χρήστου

Και από 2 γκολ Αλεξανδρής , Γιώτης , Τριανταφύλλου  και Ζαχαριάς .

---

Η Αναγέννηση Σχηματαρίου τερμάτισε στην 7η θέση με 48 βαθμούς .

Στην Α’ κατηγορία ανεβαίνει η ομάδα του ΑΡΜΑΤΗΛΑΤΗ που τερμάτισε στη δεύτερη θέση στον Β’ όμιλο