Έξω από την Λιβαδειά η φωτιά στην Βοιωτία. Eκκενώθηκε το γηροκομείο.
Πύρινη κόλαση απόψε στο νομό Βοιωτίας. Εκκενώθηκε το χωριό Τσουκαλάδες προληπτικά ενώ όλοι οι τρόφιμοι στο Ίδρυμα Χρονίως Πασχόντων στο Πέρα Xωριό μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο της Λιβαδειάς καθώς πλησιάζει απειλητικά η φωτιά. Πληροφορίες αναφέρουν ότι ο Αρχιεπίσκοπος Ιερώνυμος βρίσκεται ήδη στο σημείο. Η φωτιά παραμένει ανεξέλεγκτη και οι ισχυροί άνεμοι εξακολουθούν να πνέουν στη περιοχή. Οι δυνάμεις επιχειρούν κυρίως στην συνοικία Πέρα Χωριό της Λιβαδειάς και στους Τσουκαλάδες όπου δόθηκε και η εντολή εκκένωσης. Αρκετοί κάτοικοι αρνήθηκαν να επιβιβαστούν στα λεωφορεία προκειμένου να σώσουν τις περιουσίες τους. Με δυσκολία διεξάγεται η κυκλοφορία των οχημάτων στην επαρχιακή οδό Λιβαδειάς-Αράχωβας. Με αναπνευστικά προβλήματα μεταφέρθηκαν προληπτικά ηλικιωμένοι στο νοσοκομείο Λιβαδειάς. Ο καπνός έχει πνίξει την πόλη και η ατμόσφαιρα είναι αποπνικτική. Συμφωνά με τις δηλώσεις του Δημάρχου Νίκου Παπαγγελή στο κεντρικό δελτίο του Star τουλάχιστον 4 σπίτια κάηκαν στο χωριό Άγιος Β