Στραβοπάτημα της ΑΕ ΔΗΛΕΣΙΟΥ στο Καπαρέλλι σε έναν αγώνα φωτιά

Έστω και δύσκολα ο Κιθαιρώνας κέρδισε 2-1 το Δήλεσι και βρίσκεται πάντα σταθερά στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Η ομάδα του Καπαρελλίου έχει καταφέρει να κάνει μια έδρα «απόρθητη» (έχει 7 στα 7) ενώ έχει ξεχάσει την ήττα εδώ και 9 αγωνιστικές έχοντας 7 νίκες και δυο ισοπαλίες.
Έγινε ένα καλό παιχνίδι αφού και οι φιλοξενούμενοι του Δηλεσίου παρουσιάστηκαν καλοί και δυσκολοκατάβλητοι αφού «έπεσαν» μαχόμενοι δέκα λεπτά πριν το τέλος.
Να πούμε οτι και οι δυο ομάδες έμειναν με 10 παίκτες από το 38* αφού αποβλήθηκαν στο ίδιο λεπτό Κουτσοδήμος και Τριανταφύλλου.
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 60*. Ο Φίλης βρήκε τον Μπατσούλη και αυτός με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πουρνάρα κάνοντας το 1-0.
Το Δήλεσι δεν τα παράτησε και στο 75* σε σέντρα του Χρήστου ο Πατούχος με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1-1.
 Ο Κιθαιρώνας πήρε τη νίκη στο 80* με γκολ του Μπατσούλη.